Okolie a turistika


Západné Tatry tvoria spolu s Východnými Tatrami geomorfologický celok Tatry z rozlohou 400 km2. Západné Tatry sú s maximálnou výškou 2 248 m. druhým najvyšším pohorím na Slovensku. Vyššie sú iba Vysoké Tatry, ktoré svojho západného suseda prevyšujú približne o 400 m. Západné Tatry majú významné postavenie aj v rámci celého karpatského oblúka, pretože sú v prvej desiatke jeho najvyšších pohorí.

Oravice - Juráňova dolina

Oravice ponúkajú rôzne možnosti aktívneho trávenia pobytu. Jednou z nich môže byť výlet do Juráňovej doliny s východiskom v Oraviciach ( po červenej značke). Trasa je nenáročná ale napriek tomu turisticky veľmi atraktívna vďaka kaňonu, ktorý za stáročia vytvoril potok, pretekajúci dolinou. Ten vyformoval v doline množstvo očarujúcich zákutí, ku ktorým neodmyslitelne patrí hukot dravej bystriny popretkávanej rebríkmi. V minulosti bola dolina významná tým, že sa tu zvážalo drevo po moste, ktorého dĺžka dosahovala cca 600 m. Zvyšky tohoto unikátneho mosta je možné rozoznať aj dnes.


Termálne kúpaliská


Aquapark Oravice

Aquapark leží na území regiónu  Oravy – Západné Tatry, takmer na hranici s Poľskou republikou , len niekoľko km od Zakopaného. V parku sa nachádzajú dva termálne bazény, ktoré majú svoju vnútornú a vonkajšiu časť spojenú prieplavom. Termálna voda je vysoko mineralizovaná sodno – vápenato – horečnato - siričitá s vysokým obsahom železa. V areáli sa nachádzajú šatne, reštaurácie, kaviareň, veľký a malý relaxačný bazén, masážna miestnosť. Bazény sú vybavené vodnými atrakciami ako sú umelé vlny, plavecká časť, perličkové sedadlá, perličkové lavice, gejzír, vodný hríb, masážne trysky. Pred areálom nájdete strážené parkovisko.

 

Termálne kúpalisko ORAVICE

Celoročná prevádzka. Denná kapacita 900 osôb, okamžitá 600 osôb, 2 bazény s termálnou vodu chladenou - pre zimnú prevádzku na 36 – 38°C, - pre letnú prevádzku na 32 – 35°C. Zloženie: prírodná slabo mineralizovaná, sírovo – vápenato –sodno – horečnatá Vhodná na liečbu ochorení pohybového ústrojenstva obličiek a močových ústrojov. V areáli kúpaliska sú poskytované masáže tela.

Aquapark Tatralandia, Liptovský Mikuláš

Tatralandia je najväčší aquapark na Slovensku. Prevádzka aquaparku je celoročná vďaka termálnej vode. Areál leží na území regiónu Liptov, v blízkosti mesta Liptovský Mikuláš, priamo v nádhernej scenérii západných Tatier na severnom brehu nádrže Liptovská Mara. Liptov patrí k turisticky najvyhľadávanejším lokalitám počas celého roka. Minerálna voda Tatralandie blahodárne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo. Priemerná teplota vody počas sezóny je 31 °C.

Thermalpark Bešeňová

Termálne kúpalisko je vybudované na báze horúcich prameňov liečivých vôd. Pre návštevníkov je pripravených osem vonkajších bazénov s geotermálnou vodou. Geotermálna voda vyviera z hĺbky 1987 m o teplote 60,5°C. Teplota vody v bazénoch je od 20 do 39°C. Termálna voda má blahodarné účinky na ľudský organizmus, predovšetkým na pohybové a urologické ústrojenstvo, má priaznivé kozmetické účinky. Priaznivo pôsobí na dýchacie ústrojenstvo. Areál je v prevádzke celoročne.

Lyžovanie


Skicentrum Vitanová

Lyžiarsky areál sa nachádza priamo v
obci, 3-zjazdovky o celkovej dĺžke 2.5km, denne upravované, nenáročný terén vhodný pre začiatočníkov a hlavne rodiny s deťmi. Vlek Tatrapoma F - 700m, kapacita 550 osôb. Bezplatné parkovisko 20m od vleku. V stredisku sa nachádza salaš, požičovňa lyží.Skvelá lyžovačka na výborne zasnežených tratiach. Stravovanie priamo v stredisku. Bezplatné parkovanie - kapacita 500 parkovacích miest. Príjemné prostredie pre deti aj dospelých. Možnosť využitia lyžiarskej a snowboardovej školy a škôlky, špičkového servisu a požičovne lyžiarskych a snowboardových potrieb.

ŠPORT, RELAX a ZÁBAVA, to je SKI VITANOVÁ Vrchdolinky.

Naším hosťom poskytujeme poukaz na zľavu vo výške 10% na celodenný skipas.

www.skivitanova.sk


 

Lyžiarske stredisko Zuberec Janovky

Stredisko sa nachádza priamo v obci Zuberec v lokalite Janovky. Je určené pre všetky kategórie lyžiarov a poskytuje ideálne podmienky pre rodinnú lyžovačku. Plochy zjazdoviek sú bez porastov a sú mechanicky zasnežované, stredisko má nočné lyžovanie.

Lyžiarske stredisko Zuberec -Milotín

Lyžiarske stredisko je vhodné pre všetky kategórie lyžiarov. Na svoje si prídu najmä deti, začiatočníci a strední lyžiari. Večerné a nočné lyžovanie (osvetlený lyžiarsky svah) v dĺžke 1230 m (18.00-21.00 hod.) Bežecké trate v Roháčskej doline (blízko strediska) sú 2, 3, 4 km okruhy v nadmorskej výške nad 1000 m. Zatiaľ sú udržiavané nepravidelne.

Lyžiarske stredisko Zverovka – Spálená

Lyžiarske stredisko Zverovka - Spálená poskytuje optimálne podmienky pre všetky kategórie lyžiarov ako aj snowboardistov. Kratšie vleky (400 m a 850 m) sú určené pre začiatočníkov a deti, 1490 m dlhá sedačková lanová dráha uspokojí aj veľmi náročných milovníkov zimných športov. V tomto stredisku sa sneh udrží až do Veľkej noci - je priamo pod vrcholom Roháčov.

Skicentrum Brezovica

V lyžiarskom areáli sa nachádza 6 zjazdoviek o celkovej dĺžke 4,5 km pre menej i viac náročných lyžiarov. V lyžiarskom stredisku sa tiež nachádza  reštaurácia a bufet pre lyžiarov.

Witów - ski -POĽSKO

Lyžiarske stredisko Witów - ski je vzdialený 8 km od Vitanovej. Terén je vhodný pre rodiny s deťmi - všetky kategórie lyžiarov a snowbardistov.


Kontakt

Adresa:
027 12 Vitanová 1
Slovakia

Telefón:
+421 905 522 245

E-mail:
ubytovanienarazcesti@gmail.com